Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola

“Szeresd az Urat, a te Istenedet, és Járj az Ő utain minden időben” 5 Mózes 19

Az iskola bemutatása

2003. augusztus 1-jén kezdte meg működését a Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola.

Fenntartók: kezdetben a Pestszentimrei Református Egyházközség és a Budapest-Déli Református Egyházmegye, de 2007 óra csak az egyházközség a fenntartónk.

Az épület külső megjelenése vonzó az ide érkező gyermekek számára. Az udvar nagysága lehetővé tette, hogy játszóteret, pihenő parkot, kerti tavat, sport- és játszó udvart, fedett játszóhelyet alakítsunk ki. Az iskolában néptánc, sport, képzőművészet, számítástechnika, média, nyelvoktatás, technika életvitel, természettudományok és közismereti tárgyak oktatása folyik. Tanulóink az angol nyelvvel ismerkedhetnek, melyet már első osztálytól kezdve nyelviskolai csoportokban tanulhatnak. Iskolai könyvtárunkból diákjaink kölcsönözhetnek, illetve segítséget kaphatnak az órai felkészüléshez.

Iskolánk hitéleti tevékenysége

• hittan oktatás 2 órában (református és katolikus)
  • heti áhítat
  • alsóban egyházi ének
  • kóruséneklés
  • egyházi ünnepek, és csendes napok
  • nevelésközpontú oktatás
  • nyári hittan tábor

Intézményünkben fejlesztő pedagógus, és megfelelő szakvégzettségű pedagógusok, hitoktatók tanítanak. Nyílt napokat tartunk november utolsó péntekén és február utolsó péntekén. Szeptembertől kérhetik a jelentkezési lapokat iskolánkban.

Elismerés és díjazás

• ARANY KAKAS DÍJ (2006 óta)
  • A Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola kiemelkedő teljesítményt  nyújtó dolgozói fenntartói elismerésében részesülnek.
  • SZENCZI – DÍJ / PLAKETT
  • 8. év végén kaphatja az a diák, aki szenczis tanulmányai alatt (8 év) kitűnő, sok versenyen nyer díjat, példás magatartású.