Egressy csendes nap

A téli csendes napját tartotta meg a szünet első napján az Egressy Béni Református Szakgimnázium a Pestszentimrei Református Egyházközség templomában, amelyen iskolánk is képviseltette magát.

Kovács Zalán igazgató úr köszöntője után Kőrös Boglárka és Tóth Tamás növendékek karácsonyi dalokat játszottak furulyán.

„Azért szeretjük a zenét, mert miközben gyönyörködünk, átváltozunk, átlényegülünk” – fogalmazta meg Édes Árpád lelkipásztor az ünnepi alkalmon. Hozzátette még: „A zenészeknek óriási szerepe van abban, hogy az ünnep ünnep legyen.”

A szakgimnázium 9. osztálya kis műsorral készült. Gitárkísérettel énekeltek, szívmelengető gondolatokat osztottak meg: „Szeretni annyit jelent, mint magamat adni – egy jó szót szólni – őszintén adni a mosolyt.”

Gyönyörű gitárjátékot hallhattunk és közösen is énekeltünk adventi, karácsonyi énekeket Temesvári Mónika tanárnő kántori szolgálatával.

Kívánjuk, hogy az ünnepek és hétköznapok is a fenti szép gondolatok jegyében teljenek.