Bolyai Matematika Csapatverseny

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben”

Iskolánk idén 10 csapattal vett részt a Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulóján, ahol a XVIII., XIX. és XXIII. kerületi iskolák diákjai vettek részt. A verseny két fordulós, az első forduló 2021. október 15-én iskolánkban került megrendezésre. A második (országos) fordulóra a körzeti fordulók győztes csapatai jutnak tovább, ez 2021. november 27-én lesz. Büszkék vagyunk diákjainkra, akik gyönyörű eredményekkel zárták az első fordulót!

A következő eredmények születtek:

3. évfolyam: (48 csapat indult)

Matekbaglyok  16.

Manómester     48.

4. évfolyam: (39 csapat indult)

Vidám matekosok  9.

Villámtesók           22.

Szupercsapat       29.

6. évfolyam: (58 csapat indult)

 Szenczi eszencia   1. Továbbjutottak az országos döntőbe.

Prímszámok          29.

7. évfolyam: (50 csapat indult)

Páratlan négyes   20.

Giroszos párnák   42.

8. évfolyam: (36 csapat indult)

 Mértékváltók      2.